| AuroraLaptelui a întrebat:

Am o problemă cu datele mobile de la un telefon TCT Vodafone 875. Când le activez, apare un „R" (cred că vine de la roaming) lângă liniile acelea care indică puterea semnalului telefonic și din acel moment accesul la Internet îmi este oprit. Ce să fac?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Locuiesti in zona de granita a tarii?

| AuroraLaptelui explică (pentru darrio2007):

Stau în județul Giurgiu, dar sunt la 1 minut cu mașina de Ilfov.

| darrio2007 a răspuns (pentru AuroraLaptelui):

Se mai intampla ca in zona de granita sa se interfereze retelele cu ale vecinilor.Dar nu cred ca e cazul la tine.Dezactiveaza roamingul din telefon.Altceva nu vad ce problema sa ai.

| AuroraLaptelui explică (pentru darrio2007):

Este dezactivat. Oricum, mulțumesc pentru că te-ai interesat.