| RecKinul a întrebat:

Cine ştie exact să-mi explice cum funcţionează GPS-ul. Am inteles aproape tot dar nu ştiu cum se autoreglează ceasul gps-lui cu cel al sateliţilor astfel încât să măsoare diferenţa de timp a semnalului de la satelit.

4 răspunsuri:
| TudyCFR a răspuns:

Pai intri la setari si pui ceasul exact la tine si dupa aceea setezi ruta si restul merge de la sine. Se fixeaza el dupa ce pornesti.

| RecKinul explică (pentru TudyCFR):

Eu nu am pus o intrebare despre setări. Eu am pus o intrebare despre principiul de funcţionare la care poate să-mi răspundă un inginer sau specialist in electronică. Citeste mai bine întrebările inainte să dai raspunsuri.

| TudyCFR a răspuns (pentru RecKinul):

Imi cer scuze pentru greseala facuta sper sa te ajute acest site mai mult ca raspunsul prim. https://www.rqa.ro/despre-gps.php