| majorr a întrebat:

Cum poti sa faci poze raw cu telefonul?

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Numai daca are asa ceva, dar slabe sanse acest format.raw este folosit de catre profesionisti, pe tine te intereseaza pentru ca acest format nu pierde din calitatea imaginii precum formatul.jpg?
Daca dca afla ca mai exista un format accesibil publicului care nu pierde din calitate acesta se numeste.PNG
Eu vorbesc din ceea ce testez niciodata de pe net, google sau carti!

| majorr explică (pentru Simpatic):

Formatul raw pentru o editare mai ușoară

| Ineys a răspuns (pentru majorr):

Depinde ce telefon ai. Spune modelul ca sa stim daca suporta sau nu.

| majorr explică (pentru Ineys):

Xiaomi mi-a 2 lite

| LPCTSTR a răspuns:

Si prin "poze raw" te referi la?

| Dismally a răspuns:

Intri la setarile camerei, asta daca telefonul tau suporta formatul raw.