| MaxKiller a întrebat:

Cum rootez Vodafone smart 2? va rog sa imi explicati. cine ma ajuta are funda

Răspuns Câştigător
| Mihai_Razvan_1995 a răspuns:

Https://forum.vodafone.ro/......td-p/40280
1)download fisiser zip
Ai acolo Linkul pentru ca nu pot sa il pun aici nu imi permite TPU.

2)Conecteaza telefonul la Pc si copiaza fisiserul Vodafonesmart2SU.zip pe cardul SD.

3)Deconecteaza telefonul si verifica daca fisierul este pe cardul SD

4)Inchide Telefonul

5)Tine apasat butonul de volum + si tasat de power cand vibreaza nu mai apasa de butonul power insa tine apasat butonul de volume +

6)Esti in meniul de recovery

7)Navigeaza cu tasatele de volum + si - si instaleaza fisierul VodafoneSmart2SU.zip si confirma cu tasat Home

8)Dupa insatlare folseste tasat return si selecteaza reboot

9)Dupa restart trebuie sa ai telefonul Rootat.

Succes

4 răspunsuri:
| Mihai_Razvan_1995 a răspuns:

Adica? Nu am inteles asta cu "rootez"?
Te referi la faptul ca ti-ai cumparat un Vodafone Smart 2 din magazin si vrei sa stii cum sa il faci sa mearga? Ca nu am inteles.

| MaxKiller explică (pentru Mihai_Razvan_1995):

Adica sa-i schimb firmeware (vresiunea de android)

| Mihai_Razvan_1995 a răspuns (pentru MaxKiller):

Https://forum.vodafone.ro/......td-p/40280
1)download fisiser zip
Ai acolo Linkul pentru ca nu pot sa il pun aici nu imi permite TPU.

2)Conecteaza telefonul la Pc si copiaza fisiserul Vodafonesmart2SU.zip pe cardul SD.

3)Deconecteaza telefonul si verifica daca fisierul este pe cardul SD

4)Inchide Telefonul

5)Tine apasat butonul de volum + si tasat de power cand vibreaza nu mai apasa de butonul power insa tine apasat butonul de volume +

6)Esti in meniul de recovery

7)Navigeaza cu tasatele de volum + si - si instaleaza fisierul VodafoneSmart2SU.zip si confirma cu tasat Home

8)Dupa insatlare folseste tasat return si selecteaza reboot

9)Dupa restart trebuie sa ai telefonul Rootat.

Succes

| MoiseIonutz a răspuns:

Cum ai facut ca mie nu imi merge! ma intreaba daca vreau sa continui ca toate datele vor fi sterse! si am mai dat odata da si nu s-a intamplat nimic! pls help! P.S. am Vodafone smart 2 editia limitata cu angry birds!