| Dan_Mihalache_1990 a întrebat:

Cum sa aflu codul PIN al telefonului daca l-am uitat? Sunt la Vodafone. Funda

Răspuns Câştigător
| Ykuzo a răspuns:

Dacă mai ai codul PUK, trebuie să introduci codul PIN (greşit) de 3 ori şi apoi o să îţi apară să introduci codul PUK. Atenţie! Dacă ai introdus codul PUK greşit de 3-10 ori, cartela se blochează complet şi o să trebuiască să plateşti 10 euro pentru una nouă. Asigură-te că ai codul PUK înainte să introduci PIN-ul greşit.

| Dan_Mihalache_1990 explică (pentru Ykuzo):

Am pus codul gresit de 3 ori si acum scrie "iPhone is disabled connect to iTunes".Ce sa fac acum?

| Kimokato a răspuns (pentru Dan_Mihalache_1990):

Descarcă iTunes pe PC sau pe Laptop şi resetează-ti iPhone-ul

3 răspunsuri:
| mahmy97 a răspuns:

De obicei la Vodafone codul PIN e 1234 incearca