| ionutz70 a întrebat:

.. Ce pot face daca am uitat codul de deblocare a telefonului... deci dadui sa aflu codul cu contul acela de ti'l faci la inceput si nu mai situ nici contul straight face

Răspuns Câştigător
| MudvayneMurderer a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun asta, dar trebuie sa il trimiti la service sa fie resetat. Asa am patit si eu cu tableta, si mi-au fost sterse toate datele.

| ionutz70 explică (pentru MudvayneMurderer):

Am si garantie la el... Costa ceva?

| ionutz70 explică (pentru MudvayneMurderer):

Si mai am o problema la alt telefon mi-a cazut din mana si nu s-a spart nimic la el doar ca nu se mai vede la display e negru dar se aprinde si am si garantie la el...

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Precizează exact modelul de telefon şi apoi mai vedem...

În principiu, TREBUIE să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset"!

Toate cele bune.

| MudvayneMurderer a răspuns:

Nu costa nimic daca ai garantie.

| MudvayneMurderer a răspuns:

Cat despre celalalt telefon, nu poti sa te folosesti de garantie, deoarece a cazut "din vina ta". Singura chestie pe care poti sa o faci este sa il duci la reparat undeva unde platesti. straight face

| cabral98 a răspuns:

Salut! Pai blochezi telefonul si apesi de 20-30 de ori pe volum intr-un singur sens, nu mai stiu sigur in care sens.