| alexia555 a întrebat:

Cum sa imi conving parintii sa imi ia un iphone 7 plus daca am 12 ani si e prea scump?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La varsta de 12 ani primesti gratis iPhone 2, plus primesti daca faci economii din banii de buzunar.

| RB26DETT a răspuns:

IPhone SE ar fi o optiune mult mai buna pentru varsta ta, versiunea de 32gb pentru a avea spatiu pentru aplicatii si mai stiu eu ce-ti instalezi, nu ai nevoie de mai mult, sincer! Pe langa asta, ai tu maini asa mari sa poti tine un dita mai telefonul? Ala imediat il scapi pe jos si-l faci praf, pe langa asta o inlocuire de display la ala e mult mai scumpa decat la SE.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu mai zic nimic, cum NAIBA la 12 ani sa iti doresti Iphone 7 plus? MAXIIIM la varsta de 12 ani ti-as lua un Iphone 6 daca ai fi fiica mea happy nu ai nevoie la varsta ta de un telefon asa de scump mai ales ca ti-se poate fura foarte usor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

-Mami, tati, vlleau un ponei. Daca nu aveti bani de ponei ma multumesc si cu un telefon.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Nu ii convingi. Astepti sa termini scoala, sa te angajezi si iti cumperi ce vrei tu. Dar din banii castigati de tine prin munca! Sa poti pretui ce ai.