| Anonima6754 a întrebat:

Cum sa mai îmi fac spațiu in tel? Am Iph 6s și am 171 poze in tel (restul is in google photo) aplicații nu am decât: Facebook, Instagram, tik tok și cam atat jocuri nu am! Va rog doar comentarii ajutătoare! Pls

5 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Nu ai spus de cat este telefonul, cati gb are. Daca e de 32 GB ce sa-i mai faci, cumpara altul, dar ai grija daca vrei sa il tii mai mult timp ia unu cat mai mare

| Bizon95 a răspuns:

... PHOOCK iPhone, storage e in bataie de joc, ca sa te faca sa dai bani in plus pentru unul cu storage mai ridicat si te costa cam de 100 (o suta de ori) mai mult decat ar costa un microSD card cu aceeasi imbunatatire de storage, asa ca

vinde iPhonu, ia-ti un Android cu microsd card
o sa mai ai si: buton de back (iPhon-u' cel handicapat nu are asa ceva), performante mai ridicate la acelasi pret cu iPhonu

| anonimg a răspuns:

Îi scoți bateria și ai mai făcut spațiu.
Cumpără-ți un hdd și le descarci pe toate acolo.
Dar să le pui separat pe cele care le iei în mormânt și pe cele care le iei în cer.

| Ineys a răspuns:

Banuiesc ca e de 16 GB daca cu 200 de poze si cateva aplicatii te plangi deja de capacitatea de stocare. In cazul asta nu ai ce sa-i faci. Tot ce poti face e sa muti toate pozele din telefon altundeva. Ar fi recomandata si o resetare din fabrica ( daca nu i-ai mai dat de mult ) ca se tot strang... fisiere de la fostele aplicatii si asa se mai ocupa spatiu. Muzica ai pe telefon? Si aia ocupa ceva spatiu... Nu exagerat dar la 16 GB se simt. Mie imi ocupa vreo 3-4 GB ~300 de melodii.

Alta solutie... ar fi sa-ti iei o astfel de husa:
https://www.mobilefun.co.uk/......lack-68977
Are slot de card.