| Eugen_Paul_Bodea_1998 a întrebat:

Cum sa-mi mearga bine Wi-Fiul de pe tableta mea? Tableta mea este Allview VIVA C7 si este nou pentru mine. Are cineva raspunsuri oricum?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Sa te conectezi la o retea cat mai apropiata.Pentru a avea semnalul cat mai bun.

2 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Iti lipesti tableta de Wi-Fi.
Daca ai husa tip carcasa, o scoti si vezi cum merge.

| halogen001 a răspuns:

Se poate alege canalul pe care emite routerul wi-fi. La mine am observat ca daca il pun pe canalul 4 tableta merge mai bine, iar pe celelalte canale mai prost, aproape ca nici nu se conecteaza. Deci se pot incerca canalele routerului sa vezi pe care din canele merge mai bine.