| Fcsb_Ally_1999 a întrebat:

Cum sa resetez limba la telefon Alcatel onetouch 10500. telefonul este in limba germana

1 răspuns:
| iwantananswer a răspuns:

Dai resetare din fabrica:
1intri in setari si stergi contul google, daca stii parola contului nu mai este nevoie sa il stergi
2stingi telefonul
3apesi simultan butonul de pornire si butonul de vulum sus, si o sa iti apara o iconita Android dupa o sa iti intre intr-un meniu mai ciudat
4 vezi si tu unde scrie wipe factory reset ceva de genul si dai acolo
5dupa dai rebot now si o sa ai un "telefon nou" vorba vine
6dupa iti bagi contul google pe care l-ai avut pe telefon parola selectezi limba etc. Si gata
Apropa daca nu merge cu butonul de volum in sus incerci si cu butonul de volum in jos acum difera de la o marca la alta
Sper ca te-am ajutat?