| bianca999999 a întrebat:

Cumi imi activez netu de pe cartela frog spuneti-mi pas cu pas ce trebuie sa fac si dau funda celui care ma ajuta sa reusesc

4 răspunsuri:
| Andreeamirabelle a răspuns:

Sa zicem ca iti activezi o extraoptiune care are si trafic de date inclus... Dupa activare dai mesaj gol la 6381 si astepti mesajul cu setarile pentru net. Poate doar pana la 48 de ore sa il primesti.Cand il primesti il deschizi si dai instalare. Dupa instalare inchizi telefonul si intri pe net.Asta e tot.Si in cazul in care tot nu merge inseamna ca nu ai selectat ce trebuie, intri la setari la internet si selectezi cosmote 3g drept profil de internet.:*

| bianca999999 explică (pentru Andreeamirabelle):

Am trimis mesaj gol dar imi trimite inapoi ca,, Serviciul web'n'walk nu poate fi congigurat automat pe telefonul tau.Detalii la www.cosmote.ro sau la Serviciul Relatii Clientii''am intrat pe acel site si nu am gasit nimic iar la relatii cu clienti mia rimis pe e-mail niste setari cu nume de utilizator, parola..etc si ce fac cu ele?

| Andreeamirabelle a răspuns (pentru bianca999999):

Alea cred ca sunt pentru site, sa te loghezi.Ar fi trebuit sa mearga cu mesajul ala.Esti sigura ca telefonul tau e compatibil 3g? Mai bine uita-te pe net, cauta daca modelul telefonului e compatibil 3g.

| Andreeamirabelle a răspuns:

Broadband 3g* scuze