| AlexandraN21 a întrebat:

Dacă am abonament la Digi la telefon pe un an de zile și eu aș vrea să mă portez la altă firmă de telefonie se poate? Îmi face probleme cartea, nu poate să mă sune nimeni ca nu am semnal și nu-mi place acest lucru.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu se poate pana nu-ti termini contractul, ori platesti tot contractul inainte, pana si apoi te poti muta.

| Simpatic a răspuns:

Doar dupa expirarea abonamentului ai putea teoretic sa te portezi, altfel vei avea de platit niste bani nu putini ca sa inchizi contractul cu digi.
Daca a trecut perioada stipulata in contract, atunci este mult mai usor pentru ca nu le mai datorezi nimic