| MeddyM a întrebat:

Daca am o optiune prepay Orange de 5 euro activa si vreau sa activez optiunea de roaming GO Moldova Plus, se dezactiveaza prima optiune, cea din tara de 5 euro cand revin in tara (o pierd?) sau care e sistemul de functionare?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ai suficient credit pe cartela atunci cand se reactiveaza automat optiunea din tara, atunci vei pierde optiunea. Daca o activezi pe cea de roaming, nu ti-o va afecta cu nimic pe cea de 5 euro pentru Romania, sunt pentru lucruri diferite si merg in paralel, nu se influenteaza una pe alta. Si chiar daca ar fi pentru acelasi lucru (o optiune de internet peste alta), s-ar cumula, nu s-ar exclude.