| bogdy20000 a întrebat:

Dacă am un iPhone in garanție la Vodafone, se poate schimba bateria cu una noua, prin garanție?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da. Doar daca se dovedeste ca are vreun defect de fabricatie si nu lucreaza la capacitatea prevazută.

| sierra1 a răspuns:

Da, dacă se constată că e defectă

| Lucian4 a răspuns:

Ai impresia ca bateria este veche atat timp cat telefonul este nou cu garantie?

| bogdy20000 explică (pentru Lucian4):

Pai sa zicem ca garanție e de 2 ani si e pe cale sa expire. Iar sănătatea bateriei e cam pe la 80%

| Lucian4 a răspuns (pentru bogdy20000):

Nu ti-o schimba. De ex daca ai o masina noua in garantie timp de 5 ani, in tot timpul asta ai uzat bateria si discurile de franatu crezi ca ti le schimba pentru ca s-a invechit, ros(discurile)? garantia acopera doar defectiuni din fabrica ale produselor, nu uzura normala a lor

| bogdy20000 explică:

Ok, mersi de răspunsuri!

| alexiOS a răspuns:

Salut
Nu.
Bateria este un produs consumabil, este normal sa se degradeze in timp.