| Dalmore a întrebat:

Daca blochez numarul de telefon al unei persoane, ce-i apare cand imi da mesaj?

Răspuns Câştigător
| Peridava a răspuns:

Depinde.
Din experienta mea, la unii (care te-au blocat) nu le poti trimite. La altii, tie iti apare trimis, dar nu e primit la destinatar.
Nu stiu din ce cauza este asa.

| Dalmore explică (pentru Peridava):

Am primit mesajul intr-un folder,, mesaje blocate'' laughing. Cred ca e diferit la fiecare telefon

| Peridava a răspuns (pentru Dalmore):

Probabil depinde de telefon sau poate chiar si de programul folosit. Eu am blocat pe cineva care ma sacaia. Nu primeam mesajele dar aveam notificari ca am sms. Am descoperit ca pot face o setare sa nu mai primesc nici notificare. Telefonul meu nu are optiunea de blocare si folosesc un program.

7 răspunsuri:
| Elena9328 a răspuns:

Nu l poate trimite

| Protegent a răspuns:

Nimic. Daca l-ai blocat atat la apeluri cat si la SMS-uri, trimiterea SMS-ului va eșua pentru persoana respectivă.

| SergiuM99 a răspuns:

Nu o sa ii apara nimic, dar atata se v-a intampla tu nu vei primi mesajul de pe numarul blocat

| Dalmore explică (pentru SergiuM99):

Deci lui o sa-i apara mesajul trimis?

| Sorinin99 a răspuns:

"Mesajul nu poate fi trimis(expediat) ".