| XxXxXDavidFotbalistulXxXxX a întrebat:

Daca cineva iti stie numarul de telefon pote afla unde stai sau numai politia poate? Funda

Răspuns Câştigător
| MissAvocado a răspuns:

Nu poate afla. Nici macar politia nu poate sa te localizeze dupa telefon numai in cazul in care primeste acord judecatoresc sau ceva de genul (nu stiu exact cum se numeste), si acest acord il primeste doar daca ai savarsit vreo crima. Nici macar daca dispari nu te poate localiza dupa telefon, nu are voie. A fost un caz asemanator de 2 saptamani la mine in oras si de acolo stiu big grin E o sursa sigura. Sper ca te-am ajutat, funda? happy

P.S. Nu iti fa griji big grin chiar nu are cum sa afle asa ceva doar dupa numarul de telefon.

| XxXxXDavidFotbalistulXxXxX explică (pentru MissAvocado):

Nici macar hackkeri care au nu stiu ce fel de coduri?

| MissAvocado a răspuns (pentru XxXxXDavidFotbalistulXxXxX):

Stai linisit, nu iti fa griji ca nu e asa usor sa afli unde sta cineva dupa numarul de telefon... politia afla unde e telefonul la momentul respectiv...

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Dupa un numar de telefon nu afla nimeni unde stai, nici macar politia

| Dariusuu a răspuns:

Acum câteva luni a fost un caz de la mine în cartier în care 2 vecini au spart o benzinărie și au fugit din oraș.
După ceva timp, i-au prins că a avut numărul pe abonament. I-au localizat adresa și destinația unde se aflau.

O zi frumoasă îți doresc. Sper să nu te văd la ProTv deseară.