| Sorin_Zuica_1995 a întrebat:

Daca imi cumpar un iphone(5 spre exemplu) second hand sosit prin curier, deci fara sa ma întâlnesc cu vanzatorul si voi vrea sa ii fac vreodata upgrade la soft se poate se poate bloca in icloud daca eu nu stiu Apple id si parola primului utilizator?

1 răspuns:
| fromthehood a răspuns:

Nu are legatura utilizatorul. Problema e sa fie neverlocked, sa nu cumva sa fie hacked, sau daca este hacked trebuie sa stii prin ce metoda, ca sa stii medota prin care ii faci update. La fel trebuie sa stii tara de unde este achizitionat, trebuie sa se faca update cu ROM din tara respectiva