| SirxSensei a întrebat:

Dacă imi iau cartela de Vodafone din România, probabil cu un abonament sau ceva.o sa am acoperire și in Germania?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Indiferent ce cartela sau contract de telefon ai avea in Romania, nu va functiona daca nu activezi servicul de Rooming pentru convorbiri internationale!

| mihai69 a răspuns:

Desigur, dacă activezi roaming-ul.

| Vinsieu a răspuns:

Acoperire, ai. Dar trebuie activat roaming-ul. Si asta costa in plus.

| SirxSensei explică (pentru Vinsieu):

Și pentru net, o sa fie tot costuri in plus?

| Vinsieu a răspuns (pentru SirxSensei):

Pentru net-ul de pe telefon, nu stiu. Dar nu cred. Mai bine intra la un shop de al lor si intreaba.

| Petru_Boia_1992 a răspuns:

Pai treba iti spuna daca ai minute nationale si internationale.