| DelphhiN a întrebat:

Daca sun de pe un abonament de cosmote in starinatate imi fac cost suplimentar sau din minute internationale?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Depinde de optiunile existente in acel abonament. Daca nu ai minute int. faci cost suplimentar.

| mgtow a răspuns:

Va costa mai mult daca nu ai optiunea cu min ieftine activata pentru straini

| DelphhiN explică (pentru mgtow):

Care i aia?

| mgtow a răspuns (pentru DelphhiN):

E un tarif pentru a avea minute internationale la un pret mai mic pe langa oferta care ti se da la nivel national

| SasNetRomania a răspuns:

Ai nevoie de roaming avantaj
aici ai un link cum se activeaza si tarife(buton)
https://www.cosmote.ro/abonamente/roaming-avantaj/

| Jokyo a răspuns:

Iti ia din minutele internationale si cand acestea se termina vei primi cost suplimentar!