| Cocosel_C-tin_1951 a întrebat:

Dacă sunt cu radio de la mașină, pe o anumită frecvență ce redă muzică și în acel moment mă sună cineva,se oprește muzica și aud telefonul? Menționez că frecvența la modulator este 87, 5 iar cea de la radio este altă frecvență. Pe 87, 5 la radio nu se aude nimic. Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu stim cauza schimba ti radioul o fi aparatul defect.

Bula
| Bula a răspuns:

In radio se aude tot ce se aude si in casca introdusa in telefon.
Evident, redarea sunetului muzicii se va inlocui automat cu ce auzi in telefon (iar in radio se va auzi ce vorbeste partenerul de dialog, ca si cum ai pune telefonul pe speaker).
Frecventa modulatorului nu este concludenta (este- si se poate modifica), important este sa se auda bine, sa nu se amestece cu vocea vreunui post radio.

| mihai69 a răspuns:

Modulatorul tău e conectat prin BT la telefon.
Dezactivează funcția.