| dyyen a întrebat:

Daca vreau sa imi cumpar un telefon bun care sa aiba viteza mare si la net si la jocuri ce ati zice ca este mai bun: un procesor 1.2 GHz dual core sau un procesor cortex A7 1.3 GHz quand core? Dau funda si vot!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cortex a7 qud core pentru ca are 4 nuclee iar cel de 1.2 are doar doua

3 răspunsuri:
| Ronaleo a răspuns:

De departe e mai bun 1.3 quad core, pentru ca are 4 nuclee fata de doua la ce dual core, iar frecventa e de asemenea mai mare. Daca ai avea sa alegi intre un quad core 1.2 si un dual core de 1.8 de exemplu, alegeti quad-ul. Pentru jocuri si aplicatii e perfect quad core-ul, la dual inevitabil vor aparea lag-uri (intreruperi) pe parcurs. funda?

| dyyen explică (pentru Ronaleo):

Scz deja am dat funda! Pacat ...meritai! Ms pentru raspuns

| Ronaleo a răspuns (pentru dyyen):

Nu-i nimic, nu fac colectie