| MarinaBriana2345 a întrebat:

Dau fundă!
Buna! Mi-am luat internet de la Orange pentru laptop si am un verisor care are internet la Vodafone pentru laptop si am vazut ca sticul lui are wi-fi pentru telefon. Orange are? Vreau sa am wi-fi pe telefon.Cine imi spune daca are si cum il pot folosi(unde sa intru sa il activez)
Dau funda! big grin

6 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut.

Orange Romania comercializeaza atat modemuri USB, cat si modemuri Wi-Fi. Pentru a verifica daca modemul achizitionat de catre tine este unul de tip Wi-Fi, iti recomand sa accesezi acest link: https://www.orange.ro/magazin-online/modemuri.

Cu prietenie,
Orange Helper

| stefaniastefi a răspuns:

Da eu mi.am bagat acum o saptamana internet Orange si modemul meu e unul negru si are si wireless pentru telefon si tableta.

| stefaniastefi a răspuns:

Si ca sa il activezi ai instructiuni.

| Alexpro908 a răspuns:

Buna! Poti sa ai wifi pe telefon si de la Orange. Trebuie sa te uiti la o extraoptiune buna pe situl lor. DE exemplu eu am Orange si mi-am bagat extraoptiunea NET FLASH cu 1 GB de net la viteza 4G. Dupa ce ai activat oferta o sa-ti trimita ei un mesaj la care trebuie sa raspuzi la textul dat de ei si ti-ai activat netul!
Sper ca te-am ajutat!
Funda?

| MarinaBriana2345 explică (pentru Alexpro908):

Nu am cartela de orange.Ci de cosmote.Si nici nu am minute pe ea.

| Alexpro908 a răspuns (pentru MarinaBriana2345):

Si de Cosmote merge! Nu trebuie sa ai neaparat minute. Te duci si iti bagi credit si dupa aceea vezi pe net extraoptiunile care sunt pentru internet