| marriancosmin a întrebat:

De ce cand imi activez datele nu-mi apare acel H sus in bara? In consecinta nu-mi merge nici internetul mobi. Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Trebuie sa vezi daca ai optiunea activata pe cartela, si optiunea nu este expirata (in caz ca esti pe cartela si nu pe abonament).

Iar daca esti pe abonament, trebuie sa verifici daca ai trecut de ziua platii abonamentului si nu a fost platit.

2 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Daca ai activate serviciile de date mobile pe SIM atunci trebuie sa verifici setarile pentru Access Point. Uneori se "inteleg" telefonul si SIM-ul si seteaza automat Acess Point dar alteori nu se "inteleg" si trebuie sa il setezi tu.

| Ionut-Norel_Panaete_1988 a răspuns:

Verifica daca setarile pentru trafic de date sunt introduse corect