| EmiliaTonciuVasile a întrebat:

De ce la unele persoane de pe Facebook nu pot da cerere de prietenie? Pur si simplu nu apare "butonul" ala unde scrie "Adauga". Prietenele mele pot adauga acea persoana, dar eu nu.De ce asa?

6 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Trebuie să ai profilul pe public ca să să dai cerere la oricine.

| EmiliaTonciuVasile explică (pentru OnuOnulică):

Si cum mi-l setez pe public?

| OnuOnulică a răspuns (pentru EmiliaTonciuVasile):

Intră la setări apoi bifează tot pe public. Vezi aici mai multe detalii: http://smbase.com/make-facebook-profile-public/

| EmiliaTonciuVasile explică (pentru OnuOnulică):

Nu merge

| Ionel_Balan_1973 a răspuns:

Acea persoana ori te-a blocat ori are prea multi prieteni!

| EmiliaTonciuVasile explică (pentru Ionel_Balan_1973):

E practic imposibil sa ma fi blocat pentru ca sunt persoane random, pe care nu le cunosc, si nu au mai multi prieteni decit 1000 cred, nu-s vedete.Care ar putea fi cauza? Plus ca o prietena poate da cerere, pe cand eu nu pot.