| Maria_Anna_1999_rxo5 a întrebat:

De ce nu pot folosi functia BLUETOOTH la Iphone? :/

Răspuns Câştigător
| Innsbruck a răspuns:

Eu cred ca ea se refera la acel bluetooth care transmite fisiere de pe un telefon pe altul indiferent de marca/firma/model.La asta ma refeream eu.

10 răspunsuri:
| Innsbruck a răspuns:

Iphone-ul nu are asa ceva...

| RareşTPUro a răspuns (pentru Innsbruck):

Ba da, are bluetooth dar se poate folosi doar intre device-urile iOS. Eu am iPhone si il pot folosi doar la tableta iPad si la MacBook.

| RareşTPUro a răspuns (pentru Innsbruck):

Da, acel bluetooth vorbesc si eu. La iPhone/iPad, poti transfera doar intre dispozitivele Apple.

| Innsbruck a răspuns (pentru RareşTPUro):

Mai citeste o data

| RareşTPUro a răspuns (pentru Innsbruck):

Da, despre acesta http://bit.ly/1DSBMJq este vorba. Nu am gresit cu nimic. Am inteles foarte bine si am explicat corect... Dar tu nu bagi la cap ca cei de la Apple au setat sa fie acceptat transferul de date bluetooth-ul doar intre device-urile iPhone / iPod / iPad / MacBook.

Adica nu se poate face transferul de date prin bluetooth dintre un iPhone si un Samsung sau LG sau alta marca de telefon/tableta. Sunt vizibile dar in momentul in care incerci sa trimiti ceva sau sa primesti, iPhone-ul nu il ia ca orice alt dispozitiv.

| Innsbruck a răspuns (pentru RareşTPUro):

Exact de aceea " nu se poate face transferul de date prin bluetooth dintre un iPhone si un Samsung sau LG sau alta marca de telefon/tableta.'' vorbeam eu. Ea nu a stiut aceste informatii si se referea la bluetooth-ul care poate transmite orice fisiere pe orice telefon indiferent de marca/firma/model (am mai zis-o o data), probabil a incercat sa trimita un fisier de pe Iph pe alt telefon gen LG, Samsung si nu a reusit.

| Innsbruck a răspuns (pentru RareşTPUro):

Eu cred ca ea se refera la acel bluetooth care transmite fisiere de pe un telefon pe altul indiferent de marca/firma/model.La asta ma refeream eu.

| Unicucebeea a răspuns:

Psycho6
Zici ca exista o mie de feluri de bluetoothlaughing
"Bluetoothul prin care sa trimiti"
De parca mai e altullaughing
Oricum la iphone nici nu ai nevoie eu ma folosesc de whatsapp.
Si usefulaid de unde pana unde unele au si altele nu?laughing

| Usefulaid a răspuns:

Depinde de iphone, unele au, altele nu! In caz ca nu ai, trimite ceea ce vroiai sa trimiti pe bluetooth prin whatsapp! :* E si mult mai rapid

| Maria_Anna_1999_rxo5 explică:

Stiu ca nu pot trimite prin bluetooth de la un Iphone la alt telefon, dar la mine nu merge sa trimit nici de la Iphone la Iphone.

| RareşTPUro a răspuns (pentru Maria_Anna_1999_rxo5):

Cand pornesti bluetooth-ul, iti apare ca, cauta in continuare un dispozitiv? Intra aici http://apple.co/1bRiT28 si vezi problemele intalnite la bluetooth.