| deearalu a întrebat:

De ce nu pot sa primesc mesajele pe cartela mea Orange.pot sa trimit sau sa sun.am bagat cartela in alt telefon dar tot nu le primesc.ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Dacă știi că nu ai căsuța de mesaje plină înseamnă că e vorba de o eroare a sim-ului din telefon, eroare ce se rezolvă la un magazin Orange prin înlocuirea acestuia cu un altul și păstrarea numărului de telefon curent.Succes

| deearalu explică (pentru DeyCj):

Am fost la un sediu Orange si de acolo nu m-au putut ajuta si m-au pus ca are ceva cartela sa sun la 444 si am sunat si de acolo mi-au zis ca telu e de vina si ca nu ma pot ajuta.nu mi se pare normal sa fiu trimisa dintr-o parte in alta si sa nu rezolve nimic!

| DeyCj a răspuns (pentru deearalu):

Nici mie.Dar se pare că asta e noua politică Orange pe lângă aia cu cartelele prepay care dacă nu încarci și folosești creditul în 3 lnuni îți radiază număru din rețea.Foarte „amabil" își tratează clienții și apoi se miră că tot mai mulți trec pe Vodafone sau Cosmote(nerecomandat)
Și eu am avut situația ta în trecut și pe mine m-o rezolvat așă cum am descris.

| deearalu explică (pentru DeyCj):

Chiar dupa o zi dupa ce am reincarcat nu mai puteam primi mesaje...

| DeyCj a răspuns (pentru deearalu):

Mda.Urâtă treabă.Din păcate va trebui să dai banii pe alta cartelă, iar dacă nu ai selectat opțiune cu minute poți transfera creditul pe acea cartelă cu număr nou. Părerea mea este că e mult mai ok decât să umblii pe le magazinele lor, etc

| deearalu explică (pentru DeyCj):

Am cumparat alta cartela.Asa castiga ei bani...crying

7 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Du-te la un sediu Orange si intreaba angajatii, doar ei te pot ajuta.

| Nasturica_Catalin_1997 a răspuns:

Nu am mai auzit de asta