| andreea000111 a întrebat:

De ce nu primesc sms-urile? va rog frumos sa imi raspundeti, am cartela sim de la Orange si nu am un telefon rau. Va rog frumos spuneti-mi de ce nu le primesc

9 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
1. s-ar putea sa fie din cauza memorie telefonului, sa fie prea plina, mi s-a intamplat si mie si am primit mesajele dupa 1 saptamana dupa ce am facut curatenie prin telefon.
2. Centrul de mesaje sa fie setat gresit, si aici te sfatuiesc sa te duci la un Orange pentru a il seta corect, dar poti sa gasesti si pe internet centrul corect. ( eu prefer sa ma duc direct la sursa, la un Orange).

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Iti recomandam sa verifici daca numarul centrului de mesaje este inregistrat in formatul international +40744946000 si, totodata, daca mai spatiu in casuta de mesaje primite. Daca doresti sa verificam serviciul SMS din baza noastra de date, te rugam sa revii cu numarul de telefon.
Sarbatori fericite,
Orange Helper

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca e o problema de la telefon asa imi facea si mie la LG-ul meu si dupa 2-3 zile si-a revenit incearca sa-l lasi stins cateva ore si dupa sa-l aprinzi la loc

| Nonameagain a răspuns:

Pina acum ai primit?
Goleste mesageria. Daca e plina, nu mai primesti. Si da, verifica in setari, numarul centrului de mesaje. E cel scris mai sus.

| AliLina2 a răspuns:

Incearca sa stingi telefonul si sa il aprinzi. daca nu merge, suna la Relatii Clienti si intreaba care este numarul pentru "Centru mesaje",,

| raresandrey a răspuns:

Da de unde stii că ti le trimite cineva? sau vorbiti pe tf. apoi iti spune că...

| McGog a răspuns:

Buna incearca sa intrii in setarile sms si sa verifici daca ai setat corectcentrul de mesaje... in mod normal ar trebui sa fie +40744946000

| andreea000111 explică:

Nu am multe mesaje primite se sterg automat. Primesc sms-urile abia dupa o ora sau doua si vin toate odata.

| andreea000111 explică:

Si centrul de mesaje este corect.