| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu se gandeste nimeni sa creeze un telefon performant, macar dual core, camera de 8 sau 12, cu android, care sa nu aiba touchscreen?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru ca ar fi un telefon imens. Gandeste te la cat ar ocupa un ecran de 5inchi si o tastatura pe langa.

gandeste te ca nu ar functiona 90% din aplicatiile existente pe el

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

3 inch ar fi de ajuns
S-ar gasi solutii pentru aplicatii.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

3 inch e de ajuns pentru tine, eu nu as putea nici sa imi citesc mail urile cum trebuie, si la urma urmei pentru asta este smartphone ul... Ce rost are sa mai ai toate facilitatile cand nu mai vezi nimic pe ecran?

Asta zici tu ca s ar gasi solutii dar de fapt e un cerc vicios. Niciun producator nu ar face un astfel de telefon pentru ca nu ar functiona majoritatea aplicatiilor, si nimeni nu face aplicatii pentru ca nu exista dispozitive de genul asta. Ai idee cat de complicat ar fi un joc ca AngryBirds sa il modifici pentru idea ta? sa nu mai zic cat de complicat ar fi de jucat. Si asta e doar un exemplu, e ca si cum ai folosi un calculator fara mouse. Iti rezolvi treaba intr un final dupa 100 de combinatii de taste

| PedoBarbie a răspuns:

Pentru că e o prostie.

| anonim_4396 explică (pentru PedoBarbie):

Telefoanele cu touch sunt o prostie.

| Seby90 a răspuns:

Pt ca nu are sens. Trebuia sa gandesti inainte sa intrebi. In afara de scris pe touchscreen totul este mai convenient.

| Seby90 a răspuns:

Ti-am raspuns. Dar nu ai citit.

E mai convenient sa fol un tel cu touchscreen. Aceseaza-ti meniul de pe android cu o tastatura si o sa intelegi problemele care ti le impune un meniu axat pe scrolling in loc de point and click. Dar se pare ca e o problema generala la tine sa nu gandesti,

| raduradu2014 a răspuns:

Pentru ca nu se vinde asa ceva. cine mai cumpara telefone fara touch

| BigKing a răspuns:

Pentru ca sincer nu s-ar vinde :/
Asta cauta lumea asta trebuie sa faca...