| anonim_4396 a întrebat:

De ce platim TVA-ul de 2 ori la Orange?
Am un cost suplimentar de 4, 5 euro si odata imi apare ca informatie in cont acesti 4, 5 euro plus tva, adica 5, 58 euro, iar acesti 5, 58 euro apar din nou pe factura finala plus inca un tva, adica 6, 91 euro, acesta din urma reprezentand costul final. In contract nu am specificat asa ceva. Multumesc celor care imi vor raspunde.

4 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
TVA-ul nu se aplica in cazul tuturor costurilor suplimentare inregistrate in timpul lunii. Separarea costurilor pentru care se percepe TVA de cele pentru care nu se percepe aceasta taxa se face la emiterea facturii, pe care iti recomand sa o consulti online luna de luna. In cazul in care ai nevoie de ajutorul nostru, iti adresez rugamintea de a ne lasa numarul tau, printr-un mesaj privat.
O zi buna,
Orange Helper

| mdany a răspuns:

Stiu. Am patit si eu la fel, am avut un cost de peste 150 lei.+ TVA am ajuns sa platesc pe langa abonament un cost de 220lei parca. TVA-ul se aplica pentru. orice, inclusiv pentru costul suplimentar. Din pacate nu este o eroare, asa platim.

| XxTerrorxX2 a răspuns:

Nu este o noutate. Trebuie sa scoată cumva profit, nu?

| ZEYN a răspuns:

Cred ca este o greseala, suna la 411 si vorbeste cu un operator, posibil sa fie o greseala de facturare, succes!