| anonim_4396 a întrebat:

Am un abonament la una din marile companii de telefonie mobila din Romania care imi calculeaza de doua ori tva-ul, odata la costul suplimentar si inca odata pe factura. De ce?

Am un cost suplimentar de 4, 5 euro si odata imi apare ca informatie in cont acesti 4, 5 euro plus tva, adica 5, 58 euro, iar acesti 5, 58 euro apar din nou pe factura finala plus inca un tva, adica 6, 91 euro, acesta din urma reprezentand costul final. In contract nu am specificat asa ceva. Multumesc celor care imi vor raspunde.

2 răspunsuri:
| Admunssen a răspuns:

Este o eroare a celor de la Orange. Contacteaza-i.

| raresandrey a răspuns:

Fă-ți cont pe site-ul acelui operator de telefonie si acolo poti discuta pe chat cu o persoană abilitată care iți va da toate răspunsurile de care ai nevoie asupra problemelor si neclaritățtilor care le ai.