| SmokeyEye a întrebat:

De ce sa imi pun folie peste gorilla glass? 2! Voi aveti folii pe ecran?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu am folie, nu ma m complicat. Doar o husa de silicon sa nu se zgaraie pe spate.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru protectia ecranului.Nu ti-ai dat seama de asta?

| hp8510p a răspuns:

Da...am pe S3 folie pe ecran+cateva huse pentru spate.O fi ea Gorilla Glass dar tot se zgarie(nu foarte usor) pentru ca este rezistenta la zgarieturi nu "scratch-proof"

| SmokeyEye explică:

Darrio, ești atât de deștept. Folia pentru protecția ecranului pentru asta e de fapt...
Dar gorilla glass e mai rezistent decât folia. E ca și cum ai purta pe stradă pantofii în pungă să nu se prafuiască.

| SmokeyEye explică:

Daniel, folia nu acoperă difuzoarele sau microfonul sau orice alt loc pe unde poate intra praful. Și telefoanele vin din fabrică fără folie sau cu folie cu desen pe ea. Laptop cu folie nu am văzut, poate la ăsta noi cu touch screen.

| Daniel_Caranda_1989 a răspuns:

La orice telefon tableta sau laptop e bine sa nu dai jos folia de pe ecran deoarece asa se va zgaria mult mai repede si va intra praf la display si la difuzoare asa ca mai bine nu laua folia de pe el