| DDCC a întrebat:

De ce tot pică semnalul la Telekom dintr-odată? Adică vorbesc cu cineva și mă trezesc deodată cu sunetul "tu tu tu" și pe telefon scrie Apel terminat. Este problema la semnal sau la telefonul meu?
Dacă este la semnal ce pot să fac? Să raportez asta la Telekom?
Dacă este la telefonul meu pot să fac? Am un Microsoft Lumia 532.

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Probabil te afli într-o zona în care nu e semnal. Indicat e să suni la ei pentru mai multe detalii.

| MaliFantomita a răspuns:

Nu vreau sa spun prostii daca nu sunt sigura.

De un lucru sunt sigura nu e problema de la Telekom.
Semnalul poate pica oricand insa la tine daca se intampla des cred ca e vorba de cartela. Ar putea fi uda, stricata sau murdara in locul undeface contact cu telefonul. Ar mai putea fi si vorba de locul de contact al telefonului cu cartela poate e stricat. Mai poti incerca sa suni pe cineva cu cartela de Telekom de la tine de acasa. Daca ti se intampla peste tot unde mergi si vorebesti la telofon clar nu are nici o legatura cu reteaua.

Sper ca te-am ajutat.

| MaliFantomita a răspuns:

Daca de la Telekom contacteaza-i e singura metoda