| necse6alex a întrebat:

Salut utilizatori TPU! Am si eu o problema si sper sa ma puteti ajuta! Am un telefon Orange Boston cu android 2.1 si cand dau sa sune se inchide pur si simplu.Mentionez ca persoanele care le sun au semnal nu ai oprite telefoanele si nu sunt plecati din tara si mai mentionez ca telefonul nu se stinge(shut down)scrie doar apel terminat

Răspuns Câştigător
| rodionmax a răspuns:

Dupa cum zici tu pare a fi finalul radio. Trebuie sa il duci la Service.

8 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Problema ar putea fi cauzata si de cartela SIM. In cazul tau, iti recomand sa mergi cu telefonul(insotit de factura si certificatul de garantie) intr-un magazin Orange si sa soliciti mai intai o schimbare de SIM. Daca problema persista, poti trimite telefonul in service chiar din acel magazin.

Orange Helper

| necse6alex explică (pentru OrangeHelper):

Nu este de la cartela sim o sa il trimit cel mai probabil in service...nu stii daca gasesc si ecranul acela de protectie din sticla de cumparat?

| rodionmax a răspuns (pentru necse6alex):

Dupa cum zici tu pare a fi finalul radio. Trebuie sa il duci la Service.

| MaxKiller911 a răspuns:

Daca se inchide de tot, de tot inseamna ca telefonul are probleme, daca nu se inchide de tot este de la senzorul de proximitate (cand il pui la ureche se inchide, chestia merge doar atunci cand suni )

| necse6alex explică (pentru MaxKiller911):

Nu il pun la ureche..scrie doar apel terminat.

| necse6alex explică:

Mentionez ca telefonul nu se opreste(shut down) doar se inchide apelu(apel terminat) si nu il pun la ureche sa se stinga ecranu.

| rodionmax a răspuns:

Daca se inchide telefonul ai o problema ori din telefon ori din baterie. posibil sa fie murdare contactele de la baterie. Curate-le usor cu o guma de sters, dar daca nu merge, din pacate cred ca trebuie sa te duci cu el la Service, nu incerca alte chestii, nu umbla in el.

| necse6alex explică (pentru rodionmax):

Mentionez ca persoanele care le sun au semnal nu ai oprite telefoanele si nu sunt plecati din tara. Funda!

| necse6alex explică (pentru rodionmax):

Nu il pun la ureche..scrie doar apel terminat..si nu are la baterie nimic am si curatatosad