| Denis2005123 a întrebat:

De o perioada de timp ecranul telefonului s-a spart însă nu display ul sau touchscreen ul ci sticla telefonului (cea care protejează ecranul) însă stand prost cu banii nu am chef să îl dau la reparat. Să nu mai spun că este dezlipit de ramă mai are puțin și cade de tot. Cum as puteasa îl lipesc fara să îl sparg mai tare?

1 răspuns:
| AlexandruIonescu86 a răspuns:

Lipește-l temporar cu bandă adezivă transparentă, având grijă să nu acoperi senzorii. Economisește pentru repararea corectă.