| cfrtobias a întrebat:

De unde aflu daca o baterie la telefon e original sau nu daca cumpar de pe eMAG? scrie ceva anumit pe baterie?

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ma îndoiesc ca eMAG vinde falsuri

| cfrtobias explică (pentru suntserios):

Pai poate partenerii laughing si sa nu iau teapa de ar fi

| cfrtobias explică (pentru suntserios):

Https://www.emag.ro/......DXZCFSBBM/ asta ce zici e asa scump ca e 3000 mAh? si nu scrie ca e original; https://www.emag.ro/......D2B3FFBBM/ asta e original scrie si e mai ieftin

| Bondarel99 a răspuns (pentru cfrtobias):

Serios acum, cine se complica sa facă fake de S5 mini? Și sa vândă cu 100 lei? laughing

| cfrtobias explică (pentru Bondarel99):

In Romania orice e posibil zic eu laughing da is preventiv de ar fi asa

| cfrtobias explică:

Pe originala nu scrie fabricat in China?

| cfrtobias explică:

Sau ma gandeam acum poate astept Samsung s9 mini de apare cumva

| ziftode a răspuns:

Nu prea ai cum
ei reusesc sa faca telefoane fake care arata destul de bine sa te pacaleasca
cu atat mai putin o baterie
iar la, laptop-uri o baterie costa 6-700lei, una fake 1-200 lei
cu alte cuvinte se fac fake si la baterii cat cuprinde
iar cineva a zis ceva de "made in China"... fasssssss
pe o tona de originale REALE scrie made in China, nu e nici o treaba!

| cfrtobias explică (pentru ziftode):

Tot eu am scris cu made in China am vazut pe google

| ziftode a răspuns (pentru cfrtobias):

Primul meu personal walkman (minicasetofon de buzunar), Panasonic, luat din magazinul Unirea si care a fost usturator de scump la vremea aia, si scria pe el CLAR: Made in China si m-am mirat atunci ca stiam de "chinezarii", si l-am folosit ani buni fara nici o problema, pana am trecut direct pe iPod, si apoi pe telefon

pe produse Sony originale scrie made in China, pe produse Apple ORIGINALE scrie made in China, etc.