| otinek97 a întrebat:

De unde stiu dacă e sparta doar sticla, fără display la un iPhone 6?

Răspuns Câştigător
| TudyCFR a răspuns:

Daca ar fi spart displayul nu ai mai vedea nimic clar pe el, adica ar muri niste pixeli pe ecran, iar sticla doar se crapa si imaginea ramane clara doar ca se vad crapaturile pe sticla.

1 răspuns:
| Chivoiu_Emanuel_1993 a răspuns:

Daca imaginea ecranului este intacta atunci e sparta doar sticla insa daca imaginea nu apare in totalitate ( adica o parte a ecranului e ori alba ori neagra, eu sincer odata am vazut si mov lucru care nu ar trebui sa se intample in mod normal) atunci e spart display-ul Funda?