| HOspeeOH a întrebat:

Deci eu am un Orange Hiro de o săptămână și azi am abservat că atunci când apelez o persoană, în timpul apelului îmi apare ecranul negru nu se vede cu cine vorbesc și nici aplicația de difuzor. mut. aveți idee de ce? Eu l-am reformatat. l-am adus la setările din fabrică. și nu s-a făcut nici o schimbare. doar la apeluri vocale este așa. în rest se vede. crying(

Răspuns Câştigător
| KinekT a răspuns:

Ai grija ca telefoanele mai noi au un senzor care in timpul apelului daca detecteaza un obstacol ecranul se bloacheaza.

| HOspeeOH explică (pentru KinekT):

Și ce aș putea face? se poate reface telefonul?

| hp8510p a răspuns (pentru HOspeeOH):

Asa sunt telefoanele noi! Se inchide ecranul cand vorbesti(il pui la ureche) si ar trebui sa se deschida atunci cand vrei sa inchizi(il tii in mana)

| KinekT a răspuns (pentru HOspeeOH):

Pai ai incercat? sus langa logo ar trebui sa fie senzorul in partea dreapta, incearca sa nu il atingi/blochezi cu ceva(tine telefonul in mana)Daca se aprinde ecranul vei putea sa umbli pe el/daca nu se aprinde du-te cu el la Orange si zi-le sa il repare daca ai garantie.

4 răspunsuri:
| HOspeeOH explică:

Observat*