| kullrapper96 a întrebat:

Deci mi-am bagat un card pe iphone si probabil ca nu mai am bani pe el si acum orice joc vreau sa descarc sau sa actualizez o aplicatie gen Facebook, imi cere sa bag un card si nu imi da optiunea de a selecta "none"

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cardul prepaid cu internet pe el se consuma foarte rapid.
Deci, nu mai ai internet/data deloc pe telefon, pana nu-l reincarci.
In orice caz, nu merita jucat jocuri pe telefon, ca-ti trebuiesc sute de euro lunar sa platesti data de pe internetul telefonului.
Pentru jocuri, foloseste computerul de acasa si internetul casei, care au alt regim si vin pe abonament, probabil fara limita.

| darrio2007 a răspuns:

Ce ai bagat pana la urma in el? Daca e card de memorie de ce ar trebui sa aiba bani pe el? Iar daca este sim nu are nici o treaba cu jocurile sau aplicatiile de care vorbesti.

Bula
| Bula a răspuns:

Conecteaza-te la internet prin wi-fi, dar lasa si cardul in telefon (pentru identificare).
Cu aplicatiile deja instalate nu vei avea nici o problema, doar cu acele care trebuie platite.
Vei putea face actualizarile si tot ce este online, inclusiv sa te joci cu jocurile pe care le ai deja instalate pe telefon.

| kullrapper96 explică:

Nu ma refer la Card de stocare ma refer la card bancar