| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare urgenta! Cand sa activez contul de iCloud, imi cere datele de pe un card sau asa ceva.De obicei,cand am mai facut conturi, aparea si optiunea "None", dar acum nu e?! Si nu ma lasa sa fac acel cont fara datele unui card...Btw,eu am reusit sa-l activez (contul) altfel,dar totusi, cand vreau sa trec contul pe alta tara, iar imi cere card..Si de data asta, nu mai pot face nimic.De ce nu imi apare si "None"?!
Eu mi-am facut contul de iCloud,mi-am dat seama cum sa-l fac,dar vreau sa trec contul pe alta tara,si acum chiar imi cere card laughing) Nu imi mai apare optiunea "None" sad
E un fel de eroare sau ce e? Si ce pot sa fac?
Va rog sa imi spuneti daca ati intampinat asemenea problema, si daca da, cum ati trecut de ea. thinking Nu pot sa ii dau de cap.
Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| S3c0ndSh0t a răspuns:

Nu au implementat nicio metoda noua! Trebuie doar sa descarci o aplicație gratuită pe calculator folosind programul lor, iTunes. Uite aici un tutorial http://youtu.be/9oq1LawoPm4

| Anonymous10000 a răspuns (pentru S3c0ndSh0t):

Bro,sunt pe iOS si pe Apple de cativa ani.Nici nu m-am obosit sa deschid acel link.Stiu si eu ce e de facut daca nu iti merge, ca l-am rezolvat.Eu intrebam daca exista alta metoda, in afara de asta cu iTunes-ul.Sa fie vreo smecherie ceva, daca ma intelegi.

| S3c0ndSh0t a răspuns (pentru Anonymous10000):

Bine domnule expert. Eventual sa lasi si CV-ul celor de la Apple.

| Anonymous10000 a răspuns (pentru S3c0ndSh0t):

Hai stai chill.

| Hoskero a răspuns:

Am observat problema asta si pe alte forumuri. Multi se plang de ea. Incep sa cred ca au implementat alt sistem, baietii de la Apple. Incearca sa intrii si sa-ti faci unul din iTunes. Acolo trebuie sa apara un buton de No, sau skip. Daca nu, incearca sa introduci niste date la card, la vrajeala happy. Sper ca ti-am fost de ajutor

| Anonymous10000 a răspuns (pentru Hoskero):

Mersi Rastaaawinking laughing M-am gandit deja la o metoda laughing Mai astept si alte raspunsuri.Am observat si eu asta pe alte forumuri :/ Mersi, inca o data!