| DenisIonut01 a întrebat:

Detinatorii de Nokia lumia cu windows phone 7.5, 7.8 as vrea sa stiu daca e ok sistemul acela de operare happy (rog sa nu raspunda fanii Nokia)
Inca nu stiu daca e mai bun un Nokia lumia 900, 800 decat un iphone 4, 4s sad.

6 răspunsuri:
| Magnifico a răspuns:

Salut!

Eu am Nokia Luimia 610 (luat intial cu WP 7 si ajuns dupa 3 update-uri la 7.5 Magno, 7.10 si 7.10.1 sau ceva de genul).

Sincer la inceput nu mi-a placut sistemul de operare (dupa cum stii WP are cateva caracteristici proprii la sistemul de operare, meniul e cel mai important).
Tot la inceput nu reuseam sa instalez jocuri, aplicatii, nu stiam pune nimic pe el, atunci pur si simplu nu mi-l mai doream.
Insa cu timpul am reusit toate astea ba chiar mai mult (am 50 de jocuri, 50 de aplicatii, 78 de videoclipuri, 50 si ceva de melodii) ba chiar m-a ajutat mult faptul ca detine capacitatea de a citi documente precum Power Point sau Word.
Sincer daca as avea bani eu nu i-as irosi pe un Galaxy S 3, S4 sau alte minunatii din acestea ci pe un Lumia 900 (mi-as dori macar 800 deoarece are Windows 8 si loc de card --> Lumia 610 nu are decat 8 GB memorie interna si fara loc de card).
Stiu ca la orice Android se blocheaza soft-ul.Ei bine la WP nu ai sa vezi.
WP e mult mai simplu de utilizat, mult mai atractiv si observ ca incep sa iasa aplicatii din ce in ce mai interesante pentru el (marea problema dezbatuta de toti, WP nu are la fel de multe jocuri, aplicatii cu android-ul sau ios-ul) dar nu este asa.Sunt mii sau chiar milioane de aplicatii, jocuri si cel mai important le iei din Marketplace fara risc de a avea virusi, etc.

Deci parerea mea este ca seria Lumia este una dintre cele mai reusite si in ciuda multor opinii diferite, eu consider ca nici macar Galaxy S4 sau Iphone-ul de ultim racnet nu se compara cu o ultima versiune, sau o versiunea mai avansata de Lumia.

Oricum alegerea este a ta! Sa stii ca merita WP.

Bafta!

| Elly7890 a răspuns:

Dar de ce nu un Samsung care e mult mai bun sau ceva romanesc Allview.

| DenisIonut01 explică (pentru Elly7890):

M-am cam saturat de android si nu imi place back-up all time.Iar de contacte ca le urca in contul meu pe net nu imi place lucrul asta.Si pentru ca modelele de care am eu bani sunt deja la ultima versiune jelly bean dar mai mult nu vor mai upgrada deci e ultimu lor soft official, daca se va face o noua versiune android ele official nu vor mai primi upgrade. Poate pana la urma o sa aleg android pentru ca celalalte nu sunt asa practice. singurele dezavantaje la iphone sunt ca se descarca repede bateria si ca daca l-ai scapat pe jos se crapa imediat cea ce la Nokia nu cred ca are problema asta, insa e un soft nou si nu stiu daca imi va placea si imi este teama sa dau banii pe el si sa nu imi placa. iar despre Allview nu imi plac! mi se par niste telefoane ieftine. [mesajul asta e valabil tuturor.]

| RyAngel a răspuns:

Eu zic ca e mai bun decat 4, nu cred ca si decat 4s (mi se pare cel mai bun Iphone) dar si Lumia 900 cred ca e destul de bun. Eu prefer android fata de IOS si Windows phone, pentru ca prietena mea a avut Windows phone 7.5 si nu-i convenea ca nu e la fel de dezvoltat ca android, iar acum are Iphone 3gs si nici la asta nu-i place interfata si sincer nici mie, probabil ca celelalte Iphone-uri sunt mai rapide, dar asta e foarte lent, din tot ce ai spus tu eu pe Lumia 900 as da banii sau daca nu pe 4s dar cred sincer ca android e mai bun happy

| Pooshtyu a răspuns:

Allview P5 Quad
Este un best-buy!
Procesor Quad-Core, 1GB RAM.
Superb in jocuri!
Ti-l recomand!

| UnPrietenVechi a răspuns:

Sal. Te sfatuiesc se iei un Nokia lumia 800 ca e foarte bun.Nu sunt fan Nokia eu lucrez cu Samsung dar totusi iti recomand Nokia