| IonutCiobanescu a întrebat:

E diferenta de performanta intre s6 si s6 edge sau doar aspectul difera?

5 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Sunt identice exceptand designul. Bine, au baterii diferite tocmai din acest motiv dar nu are rost sa ducem asta in discutie.

| Bondarel99 a răspuns:

Dacă vrei sa iei s6 îți spun ca faci cea mai mare prostie, o sa stai cu el numai lângă priza, telefonul asta e un fail total. Mai bine ia ceva care a apărut măcar in 2017 și care se încadrează in bugetul tău și sa fie nou, la iPhone merge sa iei second dar la Samsung și mai ales model vechi e o idee proasta de cele mai multe ori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar aspectul difera. Are aceleasi aplicatii, acelasi calitati la camera si baterie

| TheTom7 a răspuns:

Nu este diferenta de performanta, dar eu zic ca mai poti pune putin acolo la buget si sa iti iei un s7, il gasesti pe la 1. 500lei si merita fata de s6, cum a spus si cineva mai sus s6 nu este asa stralucit la baterie, dar nici asa rau cum a spus. S7 sta mult mai bine la capitolul acesta, dar si la performanta si updateuri, pe s7 ai Android 8.0 pe cand pe s6 ai 7.0, si sa nu mai zic de finisaje si camera care nu se compara.

| SSear a răspuns:

Salut big grin
Diferenta este doar de design. Funda?