| king5151 a întrebat:

Este adevarat ca daca schimb display-ul la telefon nu o sa mai mearga la fel si toate datele de pe el o sa fie sterse?

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

NU.Daca schimbi cu un dispaly orginal,atunci telefonul va functiona la fel ca si cu cel vechi.
Daca pui un display aftermarket, atunci ai toate sansele sa apara tot felul de probleme, dar legate de display de afisaj nu de alta natura.
In ambele cazuri nu se pierde nici o data, datele se afla in memoria placii de baza a telefonului, nu are nici o legaura datele cu displayul.

| Mihai8767 a răspuns:

Nu. Datele pe care le ai o sa ramana in memeoria telefonului. Acuma trebuie sa fii atent cand cumperi displayul sa fie unul original pentru ca sunt si multe fakuri care au o mica intarziere de raspuns la touchscreen.

| king5151 explică (pentru Mihai8767):

Trebuie sa fie neaparat original display-ul ca sa mearga bine touchscreen-ul?