| JokerHoker a întrebat:

Este adevarat ca la unele Iphone-uri le poti primi direct zagariate din cutii? cat de probabil este acest lucru daca vreau sa imi cumpar... adica ma refer la faptul ca s-a intamplat la multe persoane sau au fost exceptii!

3 răspunsuri:
| Tau_Rebelul_1990 a răspuns:

Nu este adevarat! daca cumperi de la un deler autorizat iphone-urile sunt noi si sigilate..deci nu au cum sa fie sgariate.

| PickUp a răspuns:

Salut!
Da se poate intampla in cazurile in care IPhone-ul se fabrica si fiind pus in camioanele alea uriase, camionul va da in gropi pana la transport asa ca poate sa se loveasca de ceva si sa se faca un pic zgariat.
Alt motiv este daca la descarcare a picat cutia.
Sunt mii si mii de motive!
Bafta!
Funda!?

| RaduBoss98 a răspuns:

Incearca sa nu cumperi de pe site-uri necunoscute, si cauta sa gasesti unul care sa aiba si garantie de livrare sau macar sa verifici produsul la livrare