| SingleForOne a întrebat:

Este normal atunci când conexiunea telefonului să funcționeze din ce în ce mai greu, când totodată hardware-ul telefonului este uzat, terminat sau este tot vina furnizorilor de servicii de internet?

Îmi apar întreruperi constante de conexiune (date sau WiFi), în special când folosesc Messenger, Facebook YouTube sau Chrome. Când dau restart la telefon, își revine la normal.

Răspuns Câştigător
| gringogogo a răspuns:

Nu prea e normal, la telefon conexiunea e cea mai importanta. Conteaza mai mult decat celelalte specificatii.
Incearca sa schimbi locatia de unde te conectezi. La wifi vezi sa nu fie problema de la router.
Asa patesc si eu de la un timp cu conexiunea de date Normal ar fi sa nu se uzeze atat de repede, ma refer la partea de semnal.
Mai spun unii ca trebuie sa scoti cartela, sa o bagi din nou, dar asta nu ar trebui sa fie o solutie.
Am avut telefoane mai vechi si au mai fost si second si n-au avut probleme cu 4G sau wifi pana s-au brick-uit complet de la uzura.

1 răspuns:
| literallythesamebruh a răspuns:

Depinde și de modelul telefonului tău. Nu ține neapărat de uzură sau chestii din astea. Am telefoane Nokia ce rulează Symbian și au conexiune constantă la wi-fi, inclusiv telefoane de prin 2015-2017 care nu se deconectează. Interesează-te dacă alte persoane care dețin același model au astfel de probleme și îți vei da seama de unde pleacă totul.