| AlexandruPorfir a întrebat:

Este posibil sa-mi deblochez contul de snap dacă am primit Device Ban?
Am încercat urm metode:
Le-am dat e mail celor de la snap.
Mi-am resetat telefonul.
Mi-am resetat setările de rețea.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Contul ei ti l au blocat si ai de asteptat cel putin 2 saptamîni ca sa te deblocheze, degeaba trimiti mail, ai rabdare, dar ce anume ai facut de te au blocat?

| Wr3nch a răspuns:

Device ban inseamna ca e banat telefonul in sine. Singurele variante is alta placa de baza pentru telefon sau alt telefon.

| Brizbriz a răspuns:

Da, dar e ultima 8lTCH
ar trebui sa rootezi telefonul si apoi sa schimbi imei-ul si SN-ul (nr de serie) al telefonului (imei-ul e pe modemul de comunicatie gsm)
am incercat odata asta si a mers din parti, era root-at binemerci, dar dupa reboot tot imei-ul original era
imei-ul il aflii formand *#06#
iar telefonul meu imi da si SN-ul la acelasi cod

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nope. Device Ban-ul este aplicat pe codul IMEI al dispozitivului. Nu incerca sa te conectezi cu acelasi cont pe alt dspozitiv deoarece vei primii device ban si pe acela.
Trebuie sa iti faci cont nou dar il pot bloca si pe acela daca folosesti adrese/retele similare cu cel blocat deja.
Daca nu stiti sa respectati niste reguli de bun simt...