| artistu55 a întrebat:

Eu am telefonul Samsung Galaxy Chat si bateria e pe lithiu-ion.Trebuie cand il incarc sa il incarc pana in 80%?(am citit pe net)Dar cand il bag la incarcat sa il bag cand e descarcat complet?

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Orice telefon se pune la încărcat atunci când este 0 % ( descărcat complet ) şi se închide singur!

Se lasă la încărcat până când este COMPLET încărcat 100 %.

În caz contrar, se reduce durata de viaţă a bateriei respective.

Toate cele bune.

| NutellaLover1 a răspuns:

Sa il lasi sa se descarce de tot. daca se poate pana se stinge. dupa aceea sa il bagi la incarcat pana la 100%. poate asa merge. sper ca te-am ajutat. funda?happy