| TheRealDaniel a întrebat:

Am primit ieri comanda la bateria nouă de Samsung Galaxy S III așa că am zis s-o pun la încărcat, telefonul oprit, a început de pe la 50%, așa e la început. Când s-a încărcat complet am aprins telefonul iar acum în 40 de minute am 87%... Știu că noua generație de baterii Li-ion nu mai trebuie ținute 12 ore la încărcat, ci doar până la încărcarea completă. Ce am de făcut, având în vedere că pe site-ul de unde am comandat bateria am văzut numai review-uri bune cu privire la baterii de Samsung, plus că e originală bateria. Iar azi e deja a 3-a oară când il încarc, la ora 5 dimineața l-am scos de la încărcat iar la ora 10 mai aveam 1%.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Telefoanele android consumă bateria din caua aplicatiilor de pe telefon, wi fi si altele, internet deci cu cit o incarci mai des cu atit mai bine, se va intarii bateria in sensul ca va tine m ai mult, o vei roda ca pe o masină cind o i ei de nouă si îi faci rodajul la drum lung. Deci continuă sa o incarci des bateria macar pină la 80% nu o incarca mereu pină la 100%, intre 40% si 80% să o incarci cit mai des posibil.

| Hmijjhhh a răspuns:

Este normal, cam atat dureaza bateria la s3