| CrinaTescu a întrebat:

Eu zic,ca telefoanele Karbonn,merita o sansa si parerea mea este ca sunt telefoane bune,la preturi accesibile! Care este parerea voastra?, si as vrea argumente la raspunsurile voastre!

5 răspunsuri:
| nutuxcristian a răspuns:

Sa iti spun parerea mea sincera:
Consider ca telefoanele lor, sunt telefoane chinezesti improtate in Romania sub numele 'Karbonn'. Fiind o firma cu o proasta pondere de experienta IT, implicit vor folosi pentru confectionarea telefonelor materiale de slaba calitate si piese de calitate proasta.
Daca nu ai prea multe pretentii, si nu te incomodeaza proasta navigare in 2015, ar fi ok sa iti cumperi, mai ales ca, dupa cum ai spus si tu, au preturi accesibile. Cu atat mai mult, accesoriile acestor telefoane reprezinta un nivel scazut de calitate, incarcatorul, castile, USB-ul fiind la fel.
Daca m-ai fi intrebat pe mine personal, ti-as fi spus ca aleg calitatea si nu cantitatea.
Orienteaza-te spre Allview daca vrei ceva ieftin si cat de cat, cu 10-15% mai bun, cu toate ca brand-ul din Brasov nu este tocmai favorabil, fiindca au un service prost organizat cand vine vorba de departamentul de reparatii in garantie.

| valentinmihai a răspuns:

Eu zic sa te mai documentezi putin inainte sa faci o miscare in functie de ce ti se raspunde aici. Nu toata lumea stie ce scrie. De exemplu telefoanele Karbonn nu sunt produse in China ci in India si daca ar fi sa aleg intre Allview si Karbonn as alege intotdeauna Karbonn. Dar nu trebuie sa ma crezi pe cuvant. Citeste si tu cateva comentarii de pe Emag si ai sa te convingi singur.

| RaucaIoan a răspuns:

Arata bine si stie multe pentru banii astia. Se misca impecabil cu android 5 si isi face update oficial de la google. Eu zic ca merit atentia ta.

| MarinAdascalitei a răspuns:

Am testat si alte telefoane din low-mid entry consinder ca merita toata atentia ta. Stau foarte bine la capitolul hardware, arata bine si au updateuri dese la software. Eu le recomand. De fapt eu Karbonn am acum.

| daviddosu a răspuns:

Daca tu gasesti in alta parte telefoane cu specificatiile astea tehnice la pretul asta esti tare. Iti zic eu ca m-am documentat o gramada Karbonn este o firma buna si au adus in Romania telefoane ieftine care fac concurenta unor firme celebre deja.