| BlackRainbow a întrebat:

Exista posibilitatea ca wi-fi.ul de pe telefonul meu sa nu fie configurat bine si sa-mi aduca costuri suplimentare la factura? Daca da, cum il reconfigurez? [ ps: sunt pe cosmote si telefonul este Samsung galaxy y duos... daca asta ajuta cu ceva ]

5 răspunsuri:
| Vasybulan a răspuns:

Una e conexiunea Wi-Fi, si cu totul altceva e conexiunea 2G, 3G, 4G.
Deci nu iti va face cost.

| xJolie a răspuns:

Nu. Dacă WiFi-ul este pornit nu îţi va face cost suplimentar.

| dascaliseu a răspuns:

Odata ce intri pe internet pin wi-fi nu vei fi taxat chiar daca nu ai nici o optiune pentru int. activata pe cartela, pentru ca in acest caz cel ce plateste este sursa de unde pleaca semnalul wi-fi happy

| BlackRainbow explică (pentru dascaliseu):

Asa stiam si eu, dar intru pe internet de pe mobil, am WiFi-ul activat...si cu toate astea costurile continua sa creasca. De ce?

| suntserios a răspuns (pentru BlackRainbow):

Probabil atunci cand nu este niciun wifi prin zona ai activat netul mobil