| LzzD a întrebat:

Există vreo posibilitate, sau setare la tel. ca acesta sa nu se mai conecteze decât la reteaua wifi de acasă si cu altele pe traseu sa nu mai apară? Dacă închid wifi-ul câteodată uit sa îl deschid când ajung acasă si consum internet de date, iar dacă îl țin deschis, se cuplează prin oraș cu tot felul de rețele wifi care chipurile ar fi gratuite, dar e vrăjeală si trebuie sa le anulez mereu--nu există setare ca tel meu sa se cupleze doar la internetul meu de acasă și să nu mai găsească rahaturile alea de minciuni care spun că-ți dau internet gratis și să rămână cuplat pe datele mele mobile?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cand pleci de acasa, tragi jos /sus marginea ecranului, sa ajungi la setari rapide, iar de acolo opresti functia wi-fi.

Cand vrei sa-l folosesti din nou, atunci il pornesti din nou.

La fel poti opri/porni si transmisia de date, din setari.

| Brisi12 a răspuns:

Salut! depinde de telefon, intra la settings (setari, configurare etc.)>wifi (wireless) si vezi la setari acolo, acum depinde si de telefon